Daha fazla marka

Güzel binaları

yenileme

Grand Île,
Strasbourg, Fransa


Işığın Grand Île'deki ziyaretçileri hayran bırakmaya ve onlara ilham vermeye nasıl yardımcı olduğunu öğrenin
Philips dış mekan aydınlatması ile aydınlatılan Grand Île'deki binalar

Herhangi bir  aydınlatma
planının

yürütülmesi mimari ve kentsel kompozisyonlara saygı göstermelidir. Ve LED durumunda, beyaz ışığın kalitesini kontrol etmek de esnektir."

 

- Jean-Yves Soetinck, aydınlatma tasarımcısı, Acte Lumière

Philips aydınlatma ile aydınlatılan Grand Île, Strasbourg'taki bir binanın önündeki mimari aydınlatmayı fark eden insanlar
Philips inanılmaz aydınlatma efektleri oluşturarak Strasbourg'taki Grand Île'i aydınlatır

Müşteri İhtiyacı

 

Grand Île tarihi güzellik açısından bir define sandığıdır. Tarihi Strasbourg merkezinde bulunan pitoresk ada, mimari güzelliklerden oluşan bir manzara ve görülesi nehir kıyıları sunar. Yeni bir aydınlatma konsepti turistlerin ve sakinlerin alanı yeniden keşfetmesine yardımcı olabilir miydi?

Philips dış mekan aydınlatması Grand Île, Strasbourg'taki eski bir binanın güzel mimarisini vurgular

Doğru aydınlatma 


Grand Île'deki manzaralar gerçek bir göz ziyafetidir. UNESCO dünya mirası alanı Strasbourg Katedralı'na, tarih müzesine, eski gümrük idaresine ve çok daha fazlasına ev sahipliği yapar. Ancak, bir dizi bina karanlıkta kaybolmuştu. Güncel bir aydınlatma sistemi, aydınlatmayı daha tutarlı hale getirecek ve binaların önemli öğelerini açığa çıkaracaktı.

 

LED çevre aydınlatması idealdi. DecoScene LED projektörler bir dizi ren sıcaklığı ile inanılmaz mimariyi vurgulamak için kullanıldı. Aydınlatma tasarımcıları, bir dizi tonla oynayarak farklı mimari ayrıntıları vurgulayabildi. Binalar artık, aşağıdaki suda yansıyan bir ışıltıyla ufuktan fark ediliyor.

 

Su hattına, köprülere ve duvarlara daha yakın olmak, LEDline2 armatürleri ve iW Blast PowerCore projektörleri ile hayata geçirilir. Taş yüzeyleri hafifçe renkli ışık katmanları ile kaplayan ışıklar her karanlık noktayı benzersiz bir dekoratif öğeye çevirdi. Grand Île manzarası artık nefes kesen güzelliği ile ziyaretçilere ve yerli halka ilham vererek, geceleyin büyüleyici bir kaliteyi taşır.


Place du Château'daki aydınlatma, düşen gölgelerin miktarını sınırlarken üst kısımları vurgulayarak zemin ve bina cepheleri arasında yumuşak bir geçişi sağlar. Sonuç, alanı yenileyen ihtişamlı bir görünümdür.

 • LEDline² BCS710/713/716/719/722
  LEDline² BCS710/713/716/719/722
  LEDline² is a high-performance linear grazing light creating color-changing effects and seamless curtains of light. Available in a wide range of colors, optics and forms the linear...
 • iW Burst Powercore
  iW Burst Powercore
  iW Burst Powercore, abajurlu aydınlatma ve mevki aydınlatması için tasarlanmış, dış mekan kullanımı için onaylanmış yüksek çıkışlı, dış bir LED spot ışığıdır. Sıcaktan soğuğa, deği...
 • iW Blast PowerCore BCP474
  iW Blast PowerCore BCP474
  iW Blast Powercore is an intelligent, high-performance white-light LED fixture offering adjustable color temperatures ranging from a warm 2700K to a cool 6500K. Rated for outdoor u...

Anıtları gösterme
En iyi ışıkta

En iyi ışıkta

Ekip

Strasbourg şehri

Müşteri

Jean Yves Soetinck, Bureau d’étude Ecotral

Aydınlatma tasarımcısı

Citeos Strasbourg

Montör

Eiffage Strasbourg

Montör

Citéos

İlgili Referanslar

 • Meydan Köprüsü

  Meydan Köprüsü

  Renkli LED'li aydınlatmanın Meydan köprülerindeki VIP konukları nasıl karşıladığını öğrenin

 • Işık Burçları

  Işık Burçları

  Badajoz şehrinde ışığın ekonomiyi nasıl canlandırdığını öğrenin

 • Fonte monumental

  Fonte monumental

  Havuz aydınlatmasının Lizbon'daki Fonte Monumental'daki ziyaretçileri ve sakinleri nasıl büyülediğini görün

 • Galata Kulesi

  Galata Kulesi

  İstanbul'un en önemli sembollerinden biri olan Galata Kulesi, Philips aydınlatma armatürleri kullanılarak aydınlatıldı.