Daha fazla marka

Konukları özel
hissettirmek

Ritz-Carlton Hotel, Berlin, Almanya

 

LED'li konaklama aydınlatmasının Ritz-Carlton Hotel, Berlin'de nasıl lüks bir deneyim oluşturduğunu keşfedin.

Philips Aydınlatma avizeleri ile aydınlatılan Ritz-Carlton Hotel'in lobisi

Şehirdeki en iyi
otel olarak

korumamız gereken epey itibarımız var. Her modern imkanı sunan büyük bir oteliz, ancak sosyal sorumluluklarımızı da ciddiye alıyoruz. Philips LED ampulleri ambiyanstan ödün vermeksizin sürdürülebilir bir şekilde çalışmamızı sağlar."

 

-Markus Schmidt, Ritz-Carlton Şef Mühendisi

Philips Aydınlatma ile aydınlatılan Ritz-Carlton'ın geçiş alanları
 Ritz-Carlton'ın geçiş alanlarını aydınlatan Philips Aydınlatma

Müşteri İhtiyacı

 

Berlin'deki Ritz-Carlton zamansız Prusya mimarisi ile övünen beş yıldızlı bir oteldir. Lüks iç mekanı, antik dekoratif özellikleri ile geç sömürgeci imparatorluğa saygı duruşunda bulunur. Yeni bir konaklama aydınlatma sistemi maliyetleri ve C02 emisyonlarını düşürebilir miydi?

Ritz-Carlton Hotel, Berlin'deki Philips tavan aydınlatması

Doğru aydınlatma 


Yeni aydınlatma sisteminin gereklilikleri basit değildi. Ritz-Carlton, konukları için doğru ambiyansı oluşturmaya anlaşılır şekilde yüksek bir değer biçer, yani ışıkların önceki sistemin performansını yinelemesi gerekliydi. Ek olarak, ısı oluşumu ve bakım gerekliliklerini minimuma getirirken, enerji ve C02 maliyetlerini düşürmeye ihtiyaçları vardı.

 

Çözüm LED'li aydınlatmaydı. Tüm gerekliliklerin karşılanmasını sağlamak için, koridorun bir yarısındaki avize lambaları Novallure LED ampuller ile değiştirildi. Karşılaştırma Novallure lambalarının daha parlak ışıldadığını ve geçişi daha kucaklayıcı hale getirdiğini gösterdi. Sonuç olarak, 415 avize ve 189 duvar lambasına Novallure LED ve MASTER LED takıldı.

 

Yeni armatürler, önceki aydınlatmanın kalitesiyle sadece uyuşmayan aynı zamanda aşan muhteşem bir atmosfer oluşturdu. Ek olarak, ampullerin 150.000 ve 200.000 saat arasında süren uzun ömrü, bakım maliyetlerini önemli ölçüde azaltacaktır. Ampuller tarafından üretilen ısının azalması, daha fazla tasarruf oluşturarak, koridorlardaki klimayı kapatmanın mümkün hale gelmesi anlamına gelir. Otel zincirinin yönetimi artık diğer konumlarda da LED’li aydınlatmanın kurulmasını düşünüyor.

 

Yeni konaklama aydınlatması, otelin yıllık maliyetlerini 27.000 Avro oranında düşürerek, %75 enerji tasarrufu oluşturdu.

  • MASTER LEDbulb
    MASTER LEDbulb
    MASTER LEDbulb A60 7W LED lamba, karşılama ortamı ve ortam sıcaklığı için dim edilebilen pırıltı efekti sağlar ve benzersiz tasarımı ışığı her yöne yayarak enkandesan lambaya gerçe...
  • MASTER VALUE LEDspot LV
    MASTER VALUE LEDspot LV
    Sağladığı sıcak, halojen/enkandesan benzeri ışık ile MASTER LEDspot MR16 , konaklama sektöründeki spot ve genel aydınlatma uygulamaları için ideal bir LED dönüşüm alternatifidir. Ö...

Ekip

Ritz-Carlton-Hotel

Müşteri

Web Sitesine

Konukları ışıkla
etkilemek

İlgili referanslar