Daha fazla marka

Yeniliklerden yararlanan

gün ışığı

Marks & Spencer,  Sheffield, İngiltere  

 

Marks & Spencer'larda enerji tasarruflu aydınlatmanın sürdürülebilirliği nasıl geliştirdiğini öğrenin

marks-and-spencer-video-thumb

LED aydınlatma
maliyeti azaltma

stratejimizin önemli bir parçasıdır ve parlak, muhteşem kaliteli ürünlerimizi gerçekten bütünleyen tutarlı ışık seviyeleri sağlar."

 

- Richard Gillies, Plan A Müdürü, CSR & Sürdürülebilir İşletme

Philips süpermarket aydınlatması ile meyve ve sebzeler taze görünür
Philips enerji tasarruflu aydınlatma ile geceleyin park alanında kucaklayıcı ortam

Müşteri İhtiyacı

 

Marks & Spencers İngiltere'deki en büyük süpermarket markalarından biridir. 2013 itibariyle karbon açısından tam olarak nötr hale gelmeyi hedefleyerek, sürdürülebilirliğe büyük bir adanmışlık gösterdi. Bu hedeflerin parçası olarak Sheffield şubesi %100 LED'li aydınlatma sistemi istedi.

Philips park aydınlatması ile aydınlatılan Marks&Spencer, Sheffield'taki enerji tasarruflu LED’li aydınlatma

Doğru aydınlatma

 

Marks & Spencer mağazaları kaliteli alışverişin eşanlamlısıdır. Markanın yüksek standartlarını karşılayan bir LED çözümü için, alışveriş deneyimini geliştirmesi ve enerji tasarrufu sağlaması gerekliydi. Bu, stratejik olarak seçilen ve konumlandırılan aydınlatma ile elde edildi. Dışarıda, giriş alanlarının etrafında, müşterileri parlak, memnun edici bir ortam ile mağazaya çekmek üzere EW Blast and Graze ışıkları konumlandırıldı.

 

Girişle birlikte, müşteriler Maxos LED süpermarket aydınlatması ile karşılanır. Bu yenilikçi kanal sistemi, ikiz ve tekli StyliD armatürlerinin karışımıyla, ışığı doğrudan ürünün üzerine yönelterek enerjiyi korur. Sonuç olarak, ürün taze ve çekici görünür ve ışık israf edilmez. Powerbalance, istenmeyen herhangi bir parlama olmaksızın, mükemmel görüş sağlayarak, genel ortam aydınlatması için kullanılır.

Yeni ışık armatürleri yalnızca fazlasıyla enerji tasarruflu değildir, aynı zamanda daha da fazla elektrik tasarrufu sağlayan akıllı bir kontrol sistemidir. Işık sensörleri pencerelerden gelen gün ışığı miktarını algılar, sabit bir ışık seviyesi elde edilecek şekilde armatürleri otomatik olarak kısar. Gün ışığı hakim olduğunda, armatürler birlikte kapatılacak şekilde bile programlanabilir.

 

Sheffield mağazası, İngiltere'deki bütünüyle LED aydınlatması ile aydınlatılan ilk süpermarkettir.

  • PowerBalance gen2
    PowerBalance gen2
    Konu ofis alanlarını LED armatürler ile aydınlatmaya gelince insanlar öncelikle yatırım geri dönüş süresi kısa ve sürdürülebilir çözümlere yatırım yapmaya odaklanır. Aynı zamanda, ...
  • Maxos LED
    Maxos LED
    Endüstri ve perakende sektörlerindeki müşteriler, hem süpermarket ve endüstri uygulamalarının tüm ilgili normlarını karşılayan hem de makul geri ödeme koşulları sunan genel aydınla...

İlgili referanslar