Daha fazla marka

Ünlü bir satıcı için

yeni bir görünüm

Carrefour,
Santiago de Compostela, İspanya


Carrefour grubunun akıllı süpermarket aydınlatması kullanarak, penceresiz bir Hipermarkete nasıl doğal aydınlatma getirdiğini öğrenin.
LED teknolojisi ve akıllı aydınlatma kontrolleri birlikteliği ile aydınlatılan Carrefour Santiago süpermarketi

Aydınlatma %100'e
ayarlanırsa,

sonuç doğal ışığa çok yakın olur."
Carrefour Santiago'daki doğru moda aydınlatması müşterileri çeker
Müşteriler, Carrefour Santiago'da etin ve balığın tazeliğine karar vermek için bunların görünüşüne bakar.

Müşteri İhtiyacı

 

Avrupa'daki en büyük perakendeci olan Carrefour, Kuzey Batı İspanya'da yeni bir hipermarket açıyor. Güneş ışığı için giriş noktası olmayan binasıyla şirketin, doğal bir alışveriş ortamı oluşturmak için bir yola ihtiyacı vardı. Philips, Carrefour'un doğru ışık seviyelerini elde etmesine ve sürdürülebilirlik hedeflerine ulaşmasına yardımcı olabilir miydi?

Doğru aydınlatma 


32'den fazla ülkede 9.500'in üzerinde mağaza ile Carrefour alışveriş hakkında bir miktar bilgi sahibidir. 1959'da kurulan şirket, Avrupa'daki en büyük ve dünyadaki ikinci büyük perakendeci olarak kendini inşa etmiştir. Santiago de Compostela'da yeni bir hipermarket açtığında, binanın güneş ışığı için giriş noktası olmadığından aydınlatma önemli bir zorluk ortaya koydu. Grubun sürdürülebilirlik çabalarına uygun olarak, parlak ancak enerji tasarruflu bir aydınlatma çözümü gerekliydi.

 

Cevap LED oldu. Genel aydınlatma için, Maxos LED reyon aralarına doğal görünen ışık katmak için kullanıldı. Canlı, beyaz parlaklık, rahatsız edici herhangi bir parlama olmaksızın müşteriler için yenileyici bir ortam oluşturur. Ecostyle LED mükemmel renksel geriverim ile ticarete kaliteyi getiren avizeli aydınlatma için kullanıldı. Bu iki armatürler sırasıyla %55 ve %50 enerji tasarrufu sunar - bu, büyük bir mağaza için küçük bir değişiklik değildir.

 

Serinleticiler ve dondurucularda, çekici bir beyaz ışıltı üretmek için Ana LED SA tüpleri kuruldu ve %60 enerji tasarrufu sundu. Teorik olarak ısısız çalışması, soğutma ünitelerinin ekstra güç kullanılmaksızın gerekli sıcaklıkta tutulabilmesi anlamına gelir, bu da daha fazla maliyet azaltımlarına yol açar. Tüm aydınlatma sistemlerinin kontrolü DyNet ağı ile birlikte Philips Dynalite ile sağlanır. Bu kontrol, ayarlayıp unutmanın rahatlığı için önceden programlı ışık ayarlarının kullanımını sağlar.

 

Yeni %100 LED'li aydınlatma sistemi, Carrefour'un standart aydınlatma sistemlerine kıyasla aydınlatma için %60'ın üzerinde enerji tasarrufu sağlar. Bunun, C02 emisyonlarını etkileyici şekilde yılda 96 ton oranında azaltması beklenilmektedir.

  • Maxos LED
    Maxos LED
    Endüstri ve perakende sektörlerindeki müşteriler, hem süpermarket ve endüstri uygulamalarının tüm ilgili normlarını karşılayan hem de makul geri ödeme koşulları sunan genel aydınla...

Anında  
çekim sağlama

Ekip

Carrefour S.A. - Carrefour Santiago Hipermarketi

Müşteri

José Francisco Moyá

Teknik Müdür

Juan Carlos Monteagudo

Philips Danışmanı

İlgili referanslar