Daha fazla marka

Okul aydınlatmasını 

teste

sokma

SchoolVision Avusturya,
Aşağı Avusturya


Okul aydınlatmasının Aşağı Avusturya'da öğrencilerin daha iyi performans göstermesine nasıl yardımcı olduğunu öğrenin.
Aşağı Avusturya okullarında Philips ile öğrenci odaklı aydınlatma

Bir ilkokul
olarak,

öğrenme zevkini öğrencilerimize aktarmamız ve onları tatlılıkla motive etmemiz ve desteklememiz çok önemlidir. SchoolVision bu açıdan çok etkili bir öğeyi oluşturur. Hem eğitim ortamı hem de öğrenim davranışı üzerinde olumlu bir etkiye sahiptir."

 

- Irene Mold, Grafenwörth ilkokulu baş öğretmeni

Philips Aydınlatma Schoolvision ile aşağı Avusturya'daki sınıfları aydınlatma
Philips Aydınlatma Schoolvision çözümleri ile aşağı Avusturya okullarındaki kullanımı kolay sınıf aydınlatması

Müşteri İhtiyacı

 

Aşağı Avusturya'daki bölgesel yönetim ışık hakkında bilgileniyordu. Uygun aydınlatmanın sınıftaki öğrenci performansını geliştirebildiğini gösteren Almanya'daki Philips destekli bir çalışmanın sonuçları ilgilerini çekti. Ancak, aynı sonuçlar Avusturya'da yinelenebilir miydi?

Aşağı Avusturya'da, Philips SchoolVision ile dinamik aydınlatma

Doğru aydınlatma 


Almanya'daki orijinal çalışma bazı şaşırtıcı sonuçlar verdi. Belli aydınlatma senaryolarının kullanımının, öğrencinin dikkatini ve konsantrasyonunu fark edilir derecede arttırdığını gördüm. Ek olarak, okuma hızı %35 oranında yükseldi ve hiperaktiflik %76'ye kadar azaldı.

 

Aynı sonuçların Avusturya'da elde edilip edilemeyeceğini görmek üzere, bölgesel yönetim bir pilot testinde kullanmak için üç okulu seçti. 6 ay süren çalışma, üç farklı yaş grubuna dağılan 98 öğrenci kullanılarak yürütüldü. Araştırma, bilimsel olarak kanıtlanmış prosedürler kullanılarak, Tulln'deki Landesklinikum Donauregion'daki çocuk ve ergen psikiyatrisi ve psikoterapisi departmanı tarafından yürütüldü.

 

Sonuçlar etkileyiciydi. Bulgular, bireysel parametrelerde hafif varyasyonlarla, Alman çalışmasındakileri destekledi. Dinamik aydınlatmanın öğrenciler arasında yorgunluğu azalttığı, konsantrasyonlarını arttırdığı ve daha az hata yapmalarına yol açtığı gösterildi. Ancak, Avusturya'daki öğrencilerde, okuma hızından çok okumayı anlama gelişti. Genel olarak, çalışma SchoolVision'ın çocuklar için öğrenim ortamını geliştirdiği fikrini destekledi.

 

SchoolVision sadece bir düğmeye basılarak bir sınıftaki ışık ortamının değiştirilmesini sağlayan çığır açan bir aydınlatma çözümüdür. Öğrenim ortamı, günün farklı anlarında çocukların uyanık veya sakin kalmasına yardımcı olacak şekilde duruma uygun olarak ayarlanabilir.

schoolvision

SchoolVision

Öğrenim ortamlarını en uygun hale getirin. Çocukların odaklanmış kalmalarına yardımcı olan esnek okul aydınlatması.

Ürünü görüntüle

  • SchoolVision TCS477, surface mounted
    SchoolVision TCS477, surface mounted
    Bu yüzeye montaj aydınlatma armatürü, çocukların ve öğrencilerin öğrenme performansını arttırdığı kanıtlanan tek enerji verimli aydınlatma çözümü olan SchoolVision aydınlatma konse...

Ekip

Aşağı Avusturya bölgesel yönetimi, Grafenwörth, Aspang ve Waidhofen, Avusturya

Müşteri

Web Sitesine

Irene Mold, Grafenwörth ilkokulu baş öğretmeni

Proje ortakları

Web Sitesine

Hamburg Eppendorf Üniversite Hastanesi

Kaynak

Web Sitesine

Öğrenimi ışıkla
geliştirme

İlgili referanslar