Daha fazla marka

Depo aydınlatması

Depolamayı
gölgeden çıkarmak
 

Axro deposu,
Hamburg, Almanya

Axro'nun aydınlatma ile çalışma koşullarını nasıl iyileştirdiğini ve işletimsel maliyetlerden nasıl tasarruf ettiğini öğrenin.
Yeni kontrollü LED’li aydınlatma çözümü Hamburg'taki AXRO lojistik için büyük tasarruflarla sonuçlanır

Depomuzda 6000'in   üzerinde

sarf malzemesi ürün saklanır. Bu nedenle, verimlilik, hatta verimli aydınlatma gereklidir. Sayısız nedenden ötürü LED’li aydınlatmayı tercih ettik ve Maxos LED ile aşırı derecede enerji tasarruflu, esnek bir aydınlatma çözümüne sahibiz."

 

-Steffen Genz, Proje Müdürü AXRO GmbH

Philips LED yüksek tavan aydınlatması ve en iyi aydınlatma kontrolleri
Philips endüstriyel aydınlatma ile aydınlatılmış depo

Müşteri İhtiyacı

 

Axro'nun tarihi geçmiş aydınlatma sistemi çeşitli sorunlar ortaya koydu. Yüksek raf alanına erişim, paletler yükseğe kaldırıldığında sıklıkla zarar gören, asılı ışık armatürleri ile engellendi.

 

Ek olarak, deponun bazı kısımlarındaki düşük ışık paketleme etiketlerinin okunmasını zorlaştırdı. Axro'nun, Hamburg şehrinden sübvansiyonlar alması için C02 emisyonlarını düşürmesi gerekliydi. Bir ışık yenilemesi yaklaşmaktaydı.

Philips LED yüksek tavan aydınlatması ve en iyi aydınlatma kontrolleri

Doğru aydınlatma 

 

Axro markalı cihazları, mürekkep ve toner gibi sarf malzemeleri ve OEM yedek parçaları için profesyonel çözümler sunan uzman bir perakendeci ve distribütördür. Asılı floresan lambalar kullanan 20 yıllık eski depo aydınlatma sistemleri Maxos LED ile değiştirildi.

 

Yeni armatürler, ışıkların üst raflardaki paletler ile hasar görmesi sorununu ortadan kaldırarak, doğrudan tavana yerleştirildi. Ek olarak, depodaki görüş parlak yeni ışıklarla fazlasıyla iyileştirildi. Değişiklikler, paketlerde daha az hasar ve etiketleri okumak için zorluk yaşamamak anlamına gelir. LED teknolojisi işletmenin diğer kısımlarındaki yükü de hafifletmeye yardımcı oldu. Luma dış cephe aydınlatması dengeli, parlamasız aydınlatma sağlamak için avluya eklenirken, sağlam Pacific LED neme dayanıklı lambaları yükleme bölümlerinin giriş alanına kuruldu.

 

Sonuç olarak, sürücüler artık içeri ve dışarı yükleme yaparken daha net görüşe sahip. PowerBalance'ın net, kucaklayıcı ışığı ile ofis çalışma koşulları da iyileştirildi. Ek olarak, aydınlatmanın katılım ve mevcut gün ışığı miktarı temelinde her yerde kontrol edilmesini sağlayan Occuswitch DALI ve Dynalite kontrolleri kuruldu. Faydaları kristal kadar nettir. Yeni aydınlatma, yalnızca çalışanlar için görüşü iyileştirmedi, aynı zamanda şirket için işletimsel maliyetleri de düşürdü; yeni sistem üçte iki daha az enerji kullanır ve Axro'ya ayda 1.000 avro tasarruf sağlar.

 

Olayları daha iyi hale getirmek için, Axro'nun çevresel hedeflerini elde etmesine yardımcı olarak C02 emisyonu %79 oranında azaltıldı. Son olarak, yeni armatürlerin daha uzun kullanım ömrü, çalışanların tavan armatürlerine 15-20 yıl boyunca bakım uygulamasının gerek olmayacağı anlamına gelir.

 

Yeni aydınlatma enerji maliyetlerini %70 oranında düşürdü, bu da ayda yaklaşık 1000 avrodur. Bu tasarrufların %37'si kontrol sistemlerinin bir sonucudur. Ek olarak, önceki sistem tarafından sağlanan 8.000 sisteme kıyasla yeni lambalar 50.000 saatlik ışık sağlayacaktır.

 • PowerBalance gen2
  PowerBalance gen2
  Konu ofis alanlarını LED armatürler ile aydınlatmaya gelince insanlar öncelikle yatırım geri dönüş süresi kısa ve sürdürülebilir çözümlere yatırım yapmaya odaklanır. Aynı zamanda, ...
 • Maxos LED
  Maxos LED
  Endüstri ve perakende sektörlerindeki müşteriler, hem süpermarket ve endüstri uygulamalarının tüm ilgili normlarını karşılayan hem de makul geri ödeme koşulları sunan genel aydınla...
 • Pacific LED WT460C
  Pacific LED WT460C
  Enerji tasarrufu yapmak ve aynı zamanda 'çevreci' bir imaja sahip olmak istiyorsanız LED’li aydınlatma tam size göredir. Yeni ve canlı tasarımı, yüksek oranda verimli optik sistemi...

İlgili referanslar