Daha fazla marka

Gece gündüz
güvenilirlik

BP Benzin İstasyonu, Krakov, Polonya

 

BP Krakow'un benzin istasyonu aydınlatması ile nasıl enerji tasarrufu sağladığını öğrenin

Krakov, Polonya'daki BP benzin istasyonunun mağazasındaki soğutucular

Benzin istasyonları için
kapsamlı

LED çözümleri yalnızca günde 24 saat açık bir yerdeki enerji tüketimi maliyetlerinin düşürülmesine yardımcı olmaz, aynı zamanda iyi aydınlatılmış bir yerde müşterilerin alışveriş yapmasını destekleyen ve satılan ürünlere dikkatlerini çeken bir faktör olarak ışığın kullanılmasını sağlar. Profesyonel aydınlatma çözümleri, benzin istasyonunun markasını vurgularken ve desteklerken, motorcular için güvenli ve konforlu koşullar sağlar”.

 

-Witold Antosiewicz, Perakende ve Ağırlama Temel Hesap Müdürü, Philips Aydınlatma

Müşteri İhtiyacı

 

Polonya'daki insanlar için, BP benzin istasyonları daima kucaklayıcı bir görüntüdür. BP sadece yakıt alınan bir yer değildir, aynı zamanda tesis kafeleri ve satıştaki gündelik şeylerle bir dinlenme ve rahatlama yeridir. Işık, enerji tasarrufu sağlarken ziyaretçi motorcular için keyifli bir ambiyans oluşturabilir miydi?

Doğru aydınlatma

 

BP'nin aklında yeni benzin istasyonu aydınlatması için çeşitli hedefler vardı. Yalnızca enerji maliyetlerini düşürürken parlak, yenileyici bir ambiyans oluşturmak önemli değildi, aynı zamanda ışıkların fazlasıyla dayanıklı olması gerekliydi. Günde 24 saat açık benzin istasyonlarında, bakım için herhangi bir ihtiyacı minimuma indirmek önemliydi.

 

LED teknolojili ürünler ideal bir seçim oldu. Ürünlere net, çekici bir görünüm vermek ve mağaza ambiyansını aydınlatmak için PetrolLED ışık armatürlerini kurarak başladık. Lambaların optik ayarları, stanttaki ürünün maksimum görünürlüğünü sağlamak için ayarlandı. Ek olarak, LED'in ısısız performansı, BP'nin klima veya soğutmaya ekstra para harcamaması anlamına gelir.

 

İstasyonda başka bir yerde, vurgulu ürün sergilemeleri için StyliD Mini LEDs ve LuxSpace Mini kullanıldı. Net LED ışığı, ürünün daha çekici görünmesini sağlayan mükemmel renksel geriverim sağlar. Dinlenenler ve benzin alanlar için harika bir atmosfer sağlarken motorcuları çekmeye yardımcı olan yeni benzin istasyonu aydınlatması, istasyonlara taze bir görünüm verdi.

 

Bu projede kullanılan LuxSpace ve Petrol LED ışık armatürleri ‘tak ve unut’ özelliğine sahip çözümlerdir. 50.000 saate varan kullanım ömürleriyle, ışıkların düzenli olarak değiştirilmesi ihtiyacını ortadan kaldırır.

Ekip

BP Europa SE

Müşteri

Web Sitesine

Yolculukları
ışıkla aydınlatmak

İlgili Referanslar

  • BP Hollanda

    BP Hollanda

    Işığın Tilburg BP istasyonundaki müşteri deneyimini iyileştirmeye nasıl yardımcı olduğunu öğrenin